Ikona

Przemysł Kotlarski i Kominkowy

Szeroki zakres zastosowań naszych materiałów monolitycznych pozwala nam na wykorzystywanie doświadczeń pozyskanych w najbardziej wymagających urządzeniach cieplnych (stosowanych m. in. w energetyce, cementownictwie, czy spalarnictwie) w obszarach „cywilnych” zastosowań, takich jak branża kominkowa i zduńska.

Od czasu pierwszego wystawienia naszych materiałów na targach KOK Wels oraz ISH we Frankfurcie w 2015 roku systematycznie zwiększaliśmy paletę naszych materiałów, pracując zarówno nad rosnącymi wymaganiami estetycznymi, jak i użytkowymi naszych wyrobów.

Dzięki konsekwentnej pracy działu R&D oraz Wydziału Prefabrykacji Ceramiki Estetycznej mamy przyjemność przedstawić Państwu nasze dwie najnowsze technologie:
BG-KOM LIGHT jest materiałem monolitycznym o wysokich walorach estetycznych i wysokiej precyzji wykończenia, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju, optymalizacji energetycznej oraz konieczności obniżenia kosztów gospodarstw domowych w obszarze wykorzystywania energii.

BG-KOM LIGHT jest przeznaczony do zastosowania w komorach spalania kominków, w których energia procesu ma być efektywnie i szybko przekazywana, a następnie magazynowana. W tym celu obniżyliśmy gęstość pozorną materiału ze stosowanej standardowo w materiałach szamotowych i betonach gęstości 2,0 g/cm, do 1,3 g/cm przy zachowaniu pozostałych parametrów użytkowych i estetycznych.

Materiał oferujemy w dwóch wariantach technologicznych: w postaci sypkiej mieszanki betonowej oraz w postaci gotowych do zabudowy elementów prefabrykowanych.

BG-KOM LIGHT stanowi uzupełnienie naszej oferty, w której mamy także materiały o wysokiej gęstości stosowane do zabudowy akumulacyjnych systemów kominowych (magazynów energii) oraz materiały stosowane do zabudowy modularnej. Powyższe rozwiązania pozwalają na pozyskanie alternatywnego źródła energii, co w świetle ubiegłorocznych doświadczeń wydaje się być atrakcyjną opcją dla gospodarstw domowych.

BG-KOM BLACK 2.0 jest efektem 10 lat naszych poszukiwań technologii produkcji czarnej ceramiki estetycznej, gdzie utrzymanie czarnego koloru w procesie wypalania wydawało się być nieosiągalne. Z tym większą satysfakcją przedstawiamy wyrób, którego czerń jest głęboka i utrzymuje się w czasie, a odbarwienia na kolor brązowy nie występują. Powłokę tą możemy zastosować dla każdego produkowanego przez nas kształtu. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.

Na zamówienie istnieje możliwość wykonania innych wariantów kolorystycznych